Altenberg – książki, które zmieniają świat

Warszawskie wydawnictwo Altenberg ma powód do radości. Pierwszy nakład wydanych przez nich książek słynnych blogerów internetowych został już wyczerpany. Fani Arleny Witt i Radka Kotarskiego, którzy nie załapali się na pierwszy nakład, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wciąż dostępny jest premierowy nakład książki Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, znanej z kanału Red Lipstick Monster.

Wydawnictwo Altenberg stawia na książki, które jego zdaniem mają prawdziwą wartość i wnoszą do życia czytelnika „porcję przydatnej wiedzy lub umiejętności”. W ofercie Altenberg dostępne są aktualnie trzy pozycje książkowe.

„Grama to nie drama” to komplet dwóch książek napisanych przez Arlenę Witt. Słynna YouTuberka swoje filmy zaczęła wrzucać 2 lata temu i do tej pory jej kanał zasubskrybowało ponad 266 tysięcy osób. Arlena w sposób humorystyczny i oryginalny opowiada po polsku o języku angielskim, uzupełniając swoje historie fragmentami piosenek lub filmów, w których pojawia się dana konstrukcja gramatyczna lub wspomniane słownictwo. W swojej książce Arlena zawarła nie tylko teorię, lecz również ćwiczenia i jest to podręcznik, który oprócz wiedzy przynosi także mnóstwo zabawy.

„Włam się do mózgu” to z kolei propozycja od Radka Kotarskiego, który w swojej książce zdradza nam sekrety efektywnego zapamiętywania. Na YouTube od 5 lat prowadzi kanał „Polimaty”, który ma już prawie 500 tysięcy subskrybentów. Kotarskiego mogliśmy również oglądać w reklamach Banku Millenium oraz programie „Podróże z historią”. W 2015 roku ukazała się jego pierwsza książka „Nic bardziej mylnego!”.

„Tajniki paznokci” to z kolei propozycja od Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu z kanału Red Lipstick Monster, który zasubskrybowało już ponad milion osób. Jest to pozycja dla wszystkich dziewczyn, które pragną same nauczyć się technik ozdabiania paznokci.

Książki Altenberg dostępne są jedynie na stronie internetowej wydawnictwa. Z okazji ich premiery każdy kupujący miał zagwarantowany autograf autora oraz darmową wysyłkę kurierem. Książki w dalszym ciągu można kupować, lecz aktualnie trwa dodruk – wydawnictwo zapewnia, że dotrą one do właścicieli do 25 października. Co więcej, kupując książkę, fundujemy jednemu dziecku ciepły posiłek w ramach akcji Pajacyk.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *