Conrad Festival 2017 – największy festiwal literacki w Polsce przed nami

W dniach 23-29 października w Krakowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Literacki Conrad Festival, którego tegoroczna formuła „Niepokój” została zaczerpnięta ze zbioru opowiadań Josepha Conrada „Tales of Unrest”. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających i kto znalazł się wśród nominowanych do Nagrody Conrada 2017?

Zagraniczni goście

Na stronie głównej festiwalu znajdziemy informację o planowanych spotkaniach z czwórką słynnych pisarzy zagranicznych. Wśród nich znaleźli się: Dan Brown, autor „Kodu Leonarda da Vinci”, Agneta Pleijel, autorka „Zimy w Sztokholmie”, Adam Hochschild, znany z „Ducha króla Leopolda” oraz Siri Hustvedt, która napisała m.in. „Świat w płomieniach”. Oprócz zagranicznych gwiazd na Festiwalu pojawią się również nasi rodzimi artyści, tacy jak Jacek „Budyń” Szymkiewicz, Kamil Bałuk, Agata Bielik-Robson, Katarzyna Bojarska, Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Krzysztof Globisz, Dorota Masłowska, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Adam Wajrak, Michał Witkowski i wielu innych gości.

65 wydarzeń literackich w ciągu 7 dni!

Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły i zaplanowali na każdy dzień Festiwalu spotkania ze znakomitymi pisarzami, dziennikarzami, aktorami i muzykami. Uczestnicy mogą wziąć udział w licznych spotkaniach i warsztatach, m.in. lekcji czytania z Maciejem Świerkockim (23.10, godz. 11:30), koncercie Budyń & Chango (23.10., godz. 21:30) i dyskusji z udziałem debiutantów nominowanych do Nagrody Conrada (25.10., godz. 16:00).

Nagroda Conrada 2017

Do Nagrody Conrada 2017 nominowano 4 książki debiutantów mających szanse na zaistnienie w literackim świecie. Wśród nominowanych znaleźli się: Katarzyna Boni z książką „Ganbare! Warsztaty umierania”, Anna Cieplak i „Ma być czysto”, Natalia Fiedorczuk z „Jak pokochać centra handlowe”, Maciej Sieńczyk nominowany za „Wśród przyjaciół” oraz Grzegorz Uzdański z książką „Wakacje”. Zwycięzca wyłoniony w głosowaniu internetowym oprócz rozgłosu zdobędzie również 30 tysięcy złotych. Na debiutantów głosować można na stronie http://conradfestival.pl/nagroda-conrada. Nagroda Conrada zostanie przyznana po raz drugi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *