Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie pełne znakomitych postaci

Między 23 a 29 października w Krakowie będzie się działo! Na te dni zaplanowano Międzynarodowy Festiwal Literacki Conrad Festival, na którym pojawią się m.in. Dan Brown i Eric-Emmanuel Schmitt. Natomiast od 26 do 29 października w stolicy Małopolski odbędą się 21. Międzynarodowe Targi Książki. Co znajdzie się w programie Targów?

Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w EXPO Kraków. W tym roku Gościem Honorowym Targów będzie Francja. Jest to okazja do nawiązania współpracy między polskimi i francuskimi wydawcami i zapoznania się z ofertą francuskich wydawnictw.

Na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie pojawią się również przedstawiciele ponad 600 wydawnictw i bibliotek z całej Polski. Szczegółowe informacje dotyczące stoisk wystawców można znaleźć na stronie internetowej organizatora www.ksiazka.krakow.pl.

W programie tegorocznych Targów znalazły się spotkania z takimi osobistościami jak: o. Leon Knabit OSB, Michał Rusinek, Thomas Arnold, Joe Windy, Joanna Krzyżanek, Lech Majewski, Arlette Cousture, Irene Cao, Anna Onichimowska, Nicholas Sparks (spotkanie tylko z zaproszeniami), Agnieszka Frączek, Muniek Staszczyk, ks. Adam Boniecki, Odeta Moro, Zygmunt Miłoszewski, Eric-Emmanuel Schmitt, Emilia Dziubak, Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, Jarosław Mikołajewski, Grzegorz Kasdepke, Łukasz Orbitowski i wielu, wielu innych.

Podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zostanie również przyznana Nagroda im. J. Długosza, którą otrzymują dzieła „wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury”. W tym roku do Nagrody nominowano 10 książek: „Poruszona mapa” Przemysława Czaplińskiego, „Brzmienie i sens” Agnieszki Draus, „Przeszłość i gwiazdy” Agnieszki Gajewskiej, „Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?” Jana Grosfelda, „Dom, którego nie było” Łukasza Krzyżanowskiego, „Ptaki drapieżne” Emila Marata i Michała Wójcika, „Powstanie umarłych” Marcina Napiórkowskiego, „Sanator” Grzegorza Piątka, „Kto wydał wyrok na miasto?” Andrzeja Leona Sowy oraz „Obecność zła” Jana Tokarskiego.