Oklepany prezent, który może zaskoczyć

W pewnych okresach roku znacząco wzrasta liczba odwiedzin na stronach, które podpowiadają pomysły na prezenty. Niektórzy szukają czegoś oryginalnego, niektórzy tylko czegoś, co będzie pewniakiem. W tym drugim przypadku jednak warto się postarać, aby obdarowana osoba nie miała wrażenia, że to było pójście na łatwiznę i dodać coś od siebie. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się przedmiotom najczęściej wybieranym na prezent i doradzić, jak sprawić, by stały się wyjątkowe.

Książka przez duże K

Książka będzie dobrym prezentem, ale tylko wtedy, gdy mamy pewność, że osoba, która ją dostanie, lubi czytać. W przeciwnym wypadku może wręcz sprawić przykrość. Zwykła książka to jednak trochę za mało. Jeśli znamy ulubionych autorów, spróbujmy zdobyć egzemplarz z autografem lub dedykacją. Zawsze też możemy wybrać poradnik z ciekawymi przepisami lub poszukać w niszowych księgarniach czy antykwariatach unikatów o tematyce zgodnej z zainteresowaniami osoby, do której trafi.

Biżuteria nie musi być nudna

To dość pewny, ale przyznajmy – nieco oklepany pomysł na prezent. Wbrew pozorom nie jest go jednak łatwo zrobić. Wybór biżuterii w sklepach jest tak ogromny, że powinniśmy przynajmniej znać gust osoby obdarowanej, żeby nie kupić czegoś, co kompletnie w niego nie trafi i zamiast radości pozostawi rozczarowanie. Ciekawym pomysłem jest biżuteria z elementów, które można sukcesywnie uzupełniać. Jeśli postaramy się, by poszczególne fragmenty całości miały dodatkowe znaczenie, będzie wiadomo, że prezent był przemyślany. Nam z kolei taki prezent rozwiąże problem na kilka przyszłych okazji, bo wystarczy dokupić kolejny moduł do kolekcji.

Bielizna na prezent – tylko dla najbliższych

To jest bardzo popularny, ale jednocześnie chyba najbardziej ryzykowny prezent dla kobiety. Trzeba bowiem nie tylko dobrze znać upodobania (a czasem granice), ale przede wszystkim rozmiar. Zbyt mały lub zbyt duży to gotowy przepis na spektakularną katastrofę. Sugerujemy wybrać więc raczej coś zabawnego niż fikuśnego.

Niezależnie czy postanowimy podrasować pewniki, czy samodzielnie coś wymyślić postarajmy się sprawić, by osoba, której prezent wręczymy czuła, że się jest on przeznaczony specjalnie dla niej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *