Oszczędzanie prądu w biurze to zadowolenie przedsiębiorcy

W miejscu pracy i różnych miejscach, w których korzysta z niego wiele osób, możliwości oszczędzania energii są szczególnie duże. Najpierw przyjrzyjmy się biurom, które stanowią około trzydzieści procent. Łączna liczba stanowisk w każdym dziale działalności publicznej i prywatnej.

Określenie tendencji, konfiguracja instalacji, a oszczędzanie prądu w biurze

Musimy dokonywać odczytów liczników regularnie iw dość regularnych odstępach czasu: raz na godzinę, na koniec każdego dnia roboczego, raz w tygodniu lub w innym czasie – w zależności od wymaganej dokładności, jeżeli chodzi o oszczędzanie prądu w biurze.

Na podstawie odczytów z określonego okresu zrozumiemy trendy zużycia energii przez firmę. Warto porównać wyniki z danymi na fakturze. Mając tę ​​długoterminową charakterystykę zużycia energii, możesz szybko reagować na wszelkie nagłe skoki.

Kolejnym krokiem jest wypracowanie zestawu zasad zarządzania energią w oparciu o potrzeby firmy. W przypadku małych organizacji wystarczy proste, typowe, prawie rodzinne podejście. Bardziej złożone konstrukcje wymagają odrębnych rozwiązań, a może to wynikać z audytu energetycznego przeprowadzonego przez niezależnych ekspertów, czyli oceny sposobu wykorzystania energii połączonej z metodami kontroli i instrukcjami racjonalizacji zużycia w nakierowaniu na oszczędzanie prądu w biurze.

https://www.gkpge.pl/Oferta/Dla-firmy/Krajowa/Oferta-dla-malych-i-srednich-przedsiebiorstw

Sposoby racjonalnego wykorzystania energii różnią się w zależności od branży. W przemyśle jest najczęściej używany do wyłączania sprzętu, który nie jest obecnie używany. W handlu tymczasowe wyłączenie zużywanego sprzętu może pomóc oszczędzać energię elektryczną. Usługa wykorzystuje energooszczędne świetlówki.

Sprzęt oświetleniowy używany przez firmę zwykle zawiera więcej źródeł światła, niż jest to faktycznie potrzebne. Dlatego konieczne jest zmodernizowanie i skonfigurowanie instalacji tak, aby można było sterować małymi grupami lub nawet pojedynczymi oprawami. Najważniejsze jest, aby świeciły wtedy, gdy są naprawdę potrzebne. Czujniki ruchu są dobrym rozwiązaniem – szczególnie w miejscach, w których światło musi być włączane często, ale na krótki czas, takich jak schody, wejścia na teren firmy czy podjazdy. Bez wątpienia to wszystko ma znaczenie jeżeli chodzi o oszczędzanie prądu w biurze.

Są dwie korzyści z oszczędzania energii elektrycznej: pierwsza – najbliższa naszemu portfelowi – oczywiście może obniżyć rachunki za prąd. Drugi aspekt ma znaczenie ekologiczne i równie ważne. Wymieniając w domu żarówki na energooszczędne nie poprawimy znacząco jakości powietrza, którym oddychamy.

Zapisywanie pomysłów może być mierne, co udowodniła japońska firma. Poinstruuj swoich pracowników, aby zdejmowali płaszcze lub garnitury podczas pracy przy biurku, gdzie nie spotykają się z klientami. Czują się komfortowo tylko latem, siedząc na koszulach, mimo że temperatura wzrosła o 2 stopnie Celsjusza. W wielkości całego biurowca zapotrzebowanie na energię elektryczną spadło o kilka procent. Przyczyną tego zużycia jest klimatyzator, który pracował z większą prędkością. Faktem okazuje się być stwierdzenie, że ważne jest oszczędzanie prądu w biurze.

Posiadamy wiele zapasowych urządzeń w każdym biurze i domu. Gdy zasilanie nie jest odłączone, zużywają energię, aby jak najszybciej się obudzić i rozpocząć drukowanie lub skanowanie. Każde takie urządzenie może zużywać pół wata na godzinę. Ta moc jest wystarczająca, aby żarówkami energooszczędnymi oświetlić dość duży salon w mieszkaniu. Dlatego kupując sprzęt do biura lub domu, należy zwrócić uwagę na ilość energii zużywanej w czasie bezczynności.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *