Poradź sobie sam – wybierz dobry smar rowerowy i zadbaj o swój jednoślad

Nawet najgorsze warunki nie mogą sprawić, aby rower odmówił posłuszeństwa. Właśnie dlatego trzeba mu zapewnić odpowiedni serwis, dzięki któremu ten będzie mógł jeździć po najgorszych wertepach. Czy angażować w to profesjonalistów? Osoby, które nigdy nie miały styczności, zapewne tak zrobią, jednak chcemy Was przekonać do tego, żeby samodzielnie spróbować smarować podzespoły. Specjalistyczne smary kolarskie można dostać w każdym sklepie rowerowym. Wystarczy tylko odpowiednia aplikacja na poszczególne podzespoły, a rower będzie poruszał się bez zarzutu.

Złe warunki mogą zniszczyć wszystkie podzespoły roweru

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że złe warunki pogodowe mogą zniszczyć niezabezpieczone lub źle zabezpieczone podzespołu roweru. Dlatego tak ważna jest aplikacja odpowiednich smarów i olejów.
Chcąc długo korzystać z roweru, warto regularnie smarować łańcuch. Dobrze, jeśli macie to na uwadze, ponieważ jazda w błocie sprawia, że piasek wciera się w poszczególne elementy tej części, prowadząc do jej zatarcia. Jak można się spodziewać, wówczas zniszczeniu ulega nie tylko łańcuch, ale również pozostałe części mechanizmu, co oznacza, że jednoślad trzeba oddać fachowcom, którzy odpowiednio go wyremontują.

Jaki smar wybrać do nawilżania podzespołów?

Przeglądając ofertę sklepów rowerowych, można stwierdzić, że rodzajów smarów jest tyle, iż można się pogubić. Mając to na uwadze, przedstawimy Wam te, na które warto zwrócić uwagę.
Doskonałym rozwiązaniem z pewnością będzie smar, który cechuję się dużą gęstością i wydajnością. Jeśli dodatkowo posiada doskonałe właściwości smarujące i nie brudzi łańcucha, będzie to smar idealny. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że gęste smary doskonale sprawdzają się w mokrych warunkach. Nie są bowiem podczas jazdy wypłukiwane przez wodę. Pamiętajcie również o tym, aby wybrać produkt, który zabezpiecza metalowe części przed rdzewieniem i korozją.
Wybierając smar, zwróćcie uwagę, do jakich warunków jest przeznaczony. Okazuje się bowiem, że zupełnie innego używa się do warunków mokrych, a innego do warunków suchych.