Produkcja części do maszyn przemysłowych

Części zamienne w maszynach przemysłowych

Firmy zajmujące się produkcją części do maszyn oferują również usługi serwisowania. Jest to wygodne połączenie dla klienta, który podczas awarii maszyny w zakładzie przemysłowym nie musi martwić się o specjalistów od rekonstrukcji maszyn. Działalność profesjonalnych firm obejmuje obróbkę materiałów. Co zakłada produkcja części do maszyn? Specjalizacja dotyczy tworzenia elementów do wałów napędowych, obudów łożysk, kół jezdnych, pierścieni, tulei i kołnierzy, kół zębatych oraz innych części zamiennych.

Jak zapewniona zostaje najwyższa jakość świadczonych usług? Każdy wyprodukowany element podlega dokładnemu sprawdzeniu po to, aby sprawdzić jego żywotność i wytrzymałość na zniekształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Podczas procesu produkcji komponent stalowy obrabiany jest z największą precyzją dzięki systemowi cnc. Właśnie dlatego profesjonalne zakłady produkują części do maszyn sprawnie i efektownie. Serwis części do maszyn polega na transporcie uszkodzonych elementów do zakładu, gdzie specjaliści dokonują testy kontrolne maszyny.

Jeżeli części są uszkodzone, zostają wymienione na nowe lub podlegają rekonstrukcji. Sprawdzana jest sprawność pneumatyczna i hydrauliczna elementu. Zredukowane zostają także usterki. Następnym krokiem jest kontrola ciśnienia, z którym komponent zwykle pracuje. Zamontowana zostaje elektryka, która obejmuje nieskomplikowane układy elektryczne bez trudnych modułów sterowania.

Kompleksowa regeneracja części maszyn

Kompleksowa regeneracja części maszyn obejmuje napawanie powierzchni walcowych i obróbkę skrawaniem. W ramach usługi każdy renomowany zakład oferuje kontrolę twardości i chropowatości powierzchni i wymiarów gabarytowych. Rekonstrukcja części do maszyn zawsze powinna odbywać się we współpracy i konsultacji z klientem. Specjaliści transportują część do zakładu, gdzie odbywa się ocena stanu kondycji komponentu.

Klient na bieżąco jest informowany o usterkach. Precyzyjne sprawdzenie naprawianej części daje rzeczywisty obraz realnej naprawy. Specjaliści wraz z klientem ustalają proces renowacji. Regeneracja zakłada wstępną ocenę zużycia, obróbkę zgrubną części pod napawanie do usunięcia uszkodzonej warstwy. Dalej przechodzi się do napawania łukiem krytym na żądaną wartość. Następnie specjaliści realizują obróbkę zgrubną i wykańczającą po napawaniu w celu otrzymania właściwego kształtu, wymiarów i chropowatości powierzchni.

Naprawa nie jest ostatnim ogniwem całego procesu. Każdy zregenerowany komponent jest poddanym testom jakości i użyteczności. Mają one na celu sprawdzić jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i sprawność w działaniu.