Rozwód – czy musi być ciężką przeprawą prawną obu małżonków?

Małżonek to często najważniejsza, a niekiedy i jedyna osoba bliska. Dlatego, kiedy zaczynają się problemy w związku, brak zgody, niezrozumienie czy szukanie innego partnera, rozstanie może okazać się bardzo trudnym procesem. Jest to jednak nie tylko emocjonalny problem, ale także prawny. Od czego zależy przebieg procesu sądowego? Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, zanim podejmiemy się tego procesu.

Kiedy rozwód jest niemożliwy?

Są udziela rozwodu tym małżeństwom, w których nastąpił rozkład współżycia zarówno fizycznego, duchowego, jak i gospodarczego. Powinien być on zupełny oraz długotrwały – często jest to osobne zamieszkanie lub rozpoczęcia “nowego” życia przez jednego z małżonków np. Z inną osobą. Należy jednak pamiętać, że nie jest to warunek i również te pary, które mieszkają razem, mają szansę na dostanie rozwodu. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy na rozwodzie mogą ucierpieć dzieci małżonków, o rozwód wnosi tylko jeden małżonek lub jedno z małżonków jest w ciężkim stanie i nie posiada bliskiego do opieki.

Warto skorzystać z fachowej pomocy

Biorąc rozwód, każda że stron chce, aby wszelkie związane z nim kwestie nie tylko się powiodły, ale także minęły jak najszybciej. Dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy dobrego adwokata, dzięki któremu rozwody Bydgoszcz przebiegają w szybszym tempie. Co prawda adwokat nie przekona sędziego, aby przyspieszył, ale złoży prawidłowe wnioski, które nie będą posiadały błędów. Gdyż zwykle to opóźnia cały proces. Co więcej, posiadając pomocnika, musisz stawić się tylko na jednej rozprawie, a także możesz liczyć na lepsze warunki rozwodu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *