Seriale kryminalne w jesiennej ramówce TV4

O ile stacje telewizyjne takie jak TVP, Polsat czy TVN oferują swoim widzom seriale o różnej tematyce, o tyle wydawać by się mogło, że TV4 dąży do osiągnięcia monopolu na produkcję seriali kryminalnych. Jakie programy kryminalne znalazły się w jesiennej ramówce TV4 i czy stacja musi obawiać się konkurencji?

„Policjantki i policjanci” oraz „Sprawiedliwi” wciąż na antenie TV4

Stacja telewizyjna TV4 zadbała o to, by jesienią szczególnie zadowolić fanów docu-crime. Do tej pory na TV4 mogliśmy oglądać 3 seriale kryminalne: „Detektywi w akcji”, „Policjantki i policjanci” oraz „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. Mimo iż pojawiły się informacje o tym, że od września ma być emitowany 4. sezon „Detektywów w akcji”, nie znalazł się on we wrześniowej ramówce. Dużą popularnością cieszą się jednak dwa pozostałe seriale, które doczekały się kontynuacji. Siódmy sezon „Policjantek i policjantów” możemy oglądać od poniedziałku do piątku o 19:00, natomiast serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” emitowany jest od poniedziałku do czwartku o 20:00. Poprzedni sezon „Policjantek i policjantów” oglądało średnio 1,71 mln osób, natomiast średnio 1,67 mln widzów ogląda aktualny sezon „Sprawiedliwych”. Jak radzą sobie seriale docu-crime emitowane na pozostałych stacjach telewizyjnych?

„Gliniarze” i „Komisariat” mniej popularne niż seriale TV4

Polsat postanowił kontynuować emisję serialu „Gliniarze”, który cieszy się wśród widzów sporą popularnością. Od września 2017 możemy oglądać trzeci sezon serialu, którego bohaterami są detektywi Wydziału Kryminalnego Policji. Z badań rynkowych wynika, że w od 27 lutego do 22 marca 2017 roku serial oglądało średnio 1,48 mln osób. Z kolei TVP1 wprowadziło do swojej ramówki serial „Komisariat”, w którym możemy zobaczyć znanego z W11 Sebastiana Wątrobę. 32 odcinki serialu obejrzało średnio 868 tys. widzów. Co ciekawe, TVN, który zasłynął serialami docu-crime, takimi jak „Kryminalni” czy „W11”, zdecydowanie postawił na seriale paradokumentalne, czyli „Szpital”, „Ukryta prawda” oraz „19+”, w których jedynie czasami pojawiają się wątki kryminalne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *