Siatki na gołębie jako skuteczny sposób pozbycia się ptactwa

Posiadacze balkonów na pewno zgodzą się z tezą, że gołębie potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Sprzątanie odchodów czy gniazd to popularne czynności, jakie muszą zrobić posiadacze balkonu, jeśli chcą na nim miło spędzić czas. Jeśli masz dosyć sprzątania odchodów ptaków, powinieneś pomyśleć o założeniu siatki z polietylenu. 

Co zrobić, gdy zauważy się bytność gołębi na parapecie?

Najlepiej od razu interweniować, ponieważ zlekceważenie takiej sprawy może się wiązać z jeszcze gorszymi konsekwencjami. Jeśli zauważyłeś na swoim balkonie gromadzące się ptasie odchody, musisz je na bieżąco usuwać. Gromadzące się odchody zachęcają do powrotu ptactwo w to samo miejsce. 

Wiele osób chcących pozbyć się ptactwa z balkonu używa preparatów chemicznych mających na celu ich odstraszenie. Niestety minusem takich preparatów jest konieczność stosowania ich co kilka dni. 

Bywa i również tak, ze ptactwo się zadomowiło na balkonie i specjalne preparaty chemiczne nie pomagają. Wtedy warto zdecydować się na radykalne rozwiązania w postaci siatki na gołębie.

Siatka na gołębie – jaką zakupić?

Siatka na gołębie jest szczególnie polecana tym, którzy chcą skutecznie pozbyć się ptactwa niszczącego balkon czy elewacje budynku. W sklepach zazwyczaj można kupić siatkę z polietylenu. Nie oznacza to jednak wąskiego wyboru. Siatka na gołębie powinna zostać dopasowana do koloru balkonu czy elewacji. Dlatego producenci umożliwiają zakup jej w różnych kolorach, aby zachować chcianą estetykę.

Różnorodność dotyczy również szerokości otworów. Jeśli nasz balkon jest okupowany przez mniejsze ptaki, wystarczy siatka o szerokości oczek ok. 19 mm. Jeśli są to duże ptaki, do których możemy zaliczyć już gołębie, nada się siatka z otworami o szerokości 50 mm. 

Siatka na gołębie – zalety

Główną zaletą siatek na gołębie jest ich trwałość. Wynika ona z tego, że do ich produkcji wykorzystuje się polietylen cechujący się odpornością na warunki atmosferyczne. Siatka na gołębie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć spokój z ptactwem na lata. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *