W wieku 91 lat odszedł Hugh Hefner – legendarny twórca „Playboya”

27 września w swoim domu w Los Angeles zmarł Hugh Hefner. Założyciel „Playboya” miał 91 lat. Hefner był jedną z osób, które w latach 60. XX wieku przyczyniły się do wybuchu rewolucji seksualnej, tworząc legendarny magazyn dla panów, który ukazuje się w wielu krajach (w tym w Polsce) do dziś.

Pierwszy numer magazynu „Playboy” ukazał się w Stanach Zjednoczonych w 1953 roku i sprzedał się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy. Na okładce znalazła się słynna aktorka Marilyn Monroe. Dwadzieścia lat później magazyn kupowało każdego miesiąca 7 milionów osób, co sprawiło, że Hefner z dnia na dzień stał się coraz bogatszym człowiekiem – po śmierci jego majątek wyceniono na 43 miliony dolarów. W 2012 roku Hefner poślubił młodszą o 60 lat Crystal Harris, która przed ślubem podpisała intercyzę, zrzekając się praw do majątku milionera. Hefner pominął również żonę w testamencie, lecz mówi się, że zapewnił jej specjalną opieką po swojej śmierci. Majątek milionera dostanie czwórka jego dzieci, kilka organizacji charytatywnych oraz Uniwersytet Południowej Kalifornii.

Aby oddać hołd Hefnerowi, znane gwiazdy, które brały udział w rozbieranych sesjach do magazynu „Playboy”, zaczęły umieszczać na portalach społecznościowych zdjęcia z własnych sesji lub fotografie z samym milionerem. Na taki krok zdecydowały się m.in. Paris Hilton, Jenny McCarthy, Nancy Sinatra oraz Anna Mucha. Pamela Anderson udostępniła post, w którym napisała:

„Nauczyłeś mnie najważniejszych rzeczy na temat wolności i szacunku. Poza rodziną, byłeś najważniejszą osobą w moim życiu […]. Akceptowałeś mnie i zachęcałeś do bycia sobą […]. Mówiłeś, że magazyn [„Playboy”] był o takich dziewczynach jak ja […]. Dziękuję Ci za uczynienie świata lepszym miejscem. Bardziej wolnym i bardziej seksownym […] Żegnaj, Hef… Twoja Pamela”.

Aktorka dołączyła także film, na którym ubrana jedynie w bieliznę płacze i żegna Hefnera. Wiele takich emocjonalnych reakcji pojawiło się w internecie po śmierci Hefnera, co świadczy o tym, jak ważną rolę odegrał on w życiu wielu gwiazd, które skorzystały z jego pomocy, stawiając pierwsze kroki w show-businessie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *