Jak stworzyć katalog produktów?

Budowę katalogu produktów należy rozpocząć od udostępnienia deweloperowi (opiekunowi) struktury katalogu – jest to tzw. drzewko, w którym wprowadzisz główne kategorie produktów/usług Twojej firmy oraz ich podkategorie. Przede wszystkim warto zaplanować, które produkty/usługi mają zostać zaprezentowane na stronie i w jaki sposób. Warto podkreślić, że samodzielne tworzenie katalogu nie należy do najłatwiejszych spraw. Dlatego warto współpracować z inną firmą. 

Publikacja katalogu udostępnia produkty i informacje o produktach w określonym sklepie internetowym. 

Katalog produktów to także okazja do stworzenia nowych zakładek w serwisie i zlokalizowania wartościowych treści potrzebnych do kampanii. 

Dla kogo jest katalog produktów?

Co to jest katalog produktów? Jest źródłem komunikacji z klientami – przedstawiania oferowanych produktów i usług dodatkowych. Informacyjny charakter katalogu jest jedną z jego najważniejszych cech. Dodatkowo, pomaga budować pozytywny wizerunek marki i budzi zaufanie wśród potencjalnych i przyszłych klientów. Dobrze zaprojektowany katalog może reprezentować Twoją firmę.

Jaka jest rola katalogu?

Najczęściej jej odbiorcami są klienci zainteresowani zakupem oferowanego produktu. Jaki jest cel wykorzystywania informacji w nich zawartych? Ważne było dla niego dokładne zapoznanie się ze specyfikacją wybranego modelu. Dzięki szerokiej gamie ofert może również porównać konkretne warianty produktowe. Może chcesz zachować minimalistyczny charakter swojego katalogu, skupiając się na wizualizacjach lub zdjęciach prezentujących oferowane przez Ciebie produkty. A może po prostu chcesz pokazać, że jesteś producentem lub dystrybutorem autorskich rozwiązań produktowych, z naciskiem na zachęcenie odbiorców do zakupu. Jak zaprojektować katalog? Warto zastanowić się, jaką funkcję ma spełniać.

Katalog produktów to specjalna funkcja na stronie internetowej, która pozwala firmie zaprezentować oferowane produkty lub usługi. Katalogi produktów są dostępne dla hurtowników, producentów i wykonawców dla konkretnych rozwiązań na ich stronach internetowych. Ta funkcja jest idealna dla firm usługowych, takich jak architekci, projektanci czy firmy szkoleniowe. Aby stworzyć odpowiedni katalog produktów, warto zlecić to profesjonalnej w firmie w Fesido wykonamy za ciebie katalog naprawdę wysokojakościowy.