Meyer Burger – europejski producent paneli fotowoltaicznych

Meyer Burger to znany i ceniony europejski producent paneli fotowoltaicznych. Główna siedziba firmy znajduje się w szwajcarskim mieście Thun i tam właśnie prowadzone są prace badawcze oraz projektowe. 

Natomiast zakłady produkcyjne usytuowane są w Niemczech w miastach Hohenstein-Ernstthal, Bitterfeld-Wolfen oraz Freiberg. Jest to najlepsza gwarancja jakości wytwarzanych tam paneli słonecznych. Jakimi zatem parametrami charakteryzują się panele wytwarzaną przez tę renomowaną firmę?

 

Parametry paneli słonecznych Meyer Burger

 

Przykładowy model paneli, czyli Meyer Burger Black 395 posiada następujące parametry:

  • moc STC – 395 W;
  • moc NMOT – 298 W;
  • wydajność 21,5 procent;
  • współczynnik temperaturowy PMPP to -0,259 %/0K;
  • degradacja w pierwszym roku – 2 procent;
  • degradacja w kolejnych latach – 0,25 procenta;
  • gwarancja 25 lat zarówno na produkt jak i na jego moc.

Dzięki opatentowanej technologii SmartWire Connection Technology (SWCTTM) polegającej na zastosowaniu ultracienkich drucików w ogniwach, które zasłaniają znacznie mniej światła – moduły Meyer mogą absorbować więcej energii słonecznej oraz wytwarzać prąd przy niższym nasłonecznieniu. Jednocześnie użycie tej technologii zwiększa odporność modułów na mikropęknięcia, które to są zazwyczaj głównym powodem utraty wydajności paneli słonecznych.

 

Panele fotowoltaiczne Meyer

 

Warto także podkreślić, że panele fotowoltaiczne Meyer są produkowane z wyjątkową dbałością o ekologię i ochronę środowiska. Niemieckie zakłady firmy zasilane są w całości energią ze źródeł odnawialnych a w procesie produkcji nie jest wykorzystywany ołów. Panele fotowoltaiczne Meyer są zatem idealnym produktem dla wszelkich nabywców ceniących sobie wartości ekologiczne i wspierających ochronę naszego środowiska.  Co ważne modułu Meyer nadają się do przetwarzania po ich wykorzystaniu, czyli można je poddać recyklingowi. Każdy wycofany z użytkowania panel można zwrócić producentowi, który zajmie się jego dalszym przetworzeniem i odzyskaniem z niego szkła, aluminium, tworzyw sztucznych oraz krzemu.