Wynajem jachtu a brak patentu żeglarskiego

Od dawna marzy Ci, żeby wraz z rodziną wybrać się na kilka dni na Mazury, wynająć jacht i poczuć te niesamowite emocje, jakie wiążą się z żeglowaniem? Wiatr we włoskich i szum wody jest tym, co dla wielu oznacza prawdziwy luksus i najlepszy wypoczynek pod słońcem. Żadne drogie hotele i zagraniczne wczasy nie są w stanie równać się z długimi rejsami na pokładzie nowoczesnego jachtu. Tylko co w sytuacji, jeśli nigdy wcześniej nie staliśmy za sterami i nie mamy doświadczenia w obsłudze jednostki pływającej? Wcale nie musi to zaprzepaścić naszych planów! Wynajem jachtu na Mazurach jest bowiem możliwy wraz ze sternikiem! Tym samym taka opcja wakacji jest dostępna dla każdego, bez względu na to, czy na jachty jeździmy regularnie, czy też planujemy dopiero swój pierwszy raz z żeglowaniem.

Wynajem jachtu na Mazurach z obowiązkowym patentem żeglarskim

Udając się na Mazury w celu wynajęcia jachtu, musimy mieć świadomość tego, że jeśli sami chcemy stać za jego sterami, to obowiązkowo musimy okazać posiadany patent żeglarski. Bez tego dokumentu żadna wypożyczalnia nie wypożyczy nam sprzętu, ponieważ patent jest jak prawo jazdy. A zatem daje on uprawnienia do prowadzenia jachtów zarówno po wodach śródlądowych, jak i morskich. Co w przypadku gdy nie mamy takiego dokumentu? W takim przypadku jedyną szansą na żeglowanie jest wypożyczenie jachtu wraz ze sternikiem. Taka opcja obejmuje żaglówki oraz jachty – w tym te motorowe. Czarterowanie jednostki pływającej ze sternikiem możliwe jest na jeden dzień lub dłuższy okres czasu. Jednym słowem wszystko jest kwestią indywidualną i każdy może odbyć tak długi rejs, na jaki ma ochotę. 

Czysta przyjemność z żeglowania

Wynajęcie jachtu na Mazurach z obsługą to też dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dopiero co zdobyli patent i boją się wypłynąć samodzielnie na wielką wodę. Wówczas sternik może udzielić nam cennych rad, podzielić się swoim doświadczeniem czy przeszkolić na przykład z procedury wchodzenia do portu. Dzięki temu podszkolimy się pod okiem fachowca, nie będziemy musieli się niczym stresować, a w zamian będziemy mogli czerpać czystą przyjemność z trwającego rejsu… Wypożycz jacht i wyrusz na niezapomnianą przygodę!  

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *