Drukowanie 3D – technologia przyszłości?

Pojawienie się drukarek 3D było prawdziwym wydarzeniem i jest nim do dziś. Niektórzy nazywają drukowanie 3D technologią przyszłości – czy słusznie?

Drukowanie 3D w medycynie

Wydruki 3D znacznie ułatwią pracę lekarzom, a pacjentom zapewnią szansę na powrót do sprawności fizycznej. Już teraz można wydrukować protezy kończyn, w tym nawet zębów i czaszki! Naukowcy już pracują nad drukowaniem naczyń krwionośnych oraz serc, które miałyby w przyszłości ratować ludzkie życie.

Wydruki 3D w kosmosie

Do tej pory astronauci musieli bardzo oszczędnie obchodzić się z każdą rzeczą zabraną z Ziemi lub w razie potrzeby zamawiać dany produkt. W 2014 roku NASA we współpracy z profesjonalistami stworzyła pierwszą drukarkę 3D do drukowania w kosmosie. Dzięki temu ekspedycje kosmiczne będą mogły w przyszłości trwać dłużej, a drukowanie przestrzenne zapewni astronautom większą niezależność.

Wydruki 3D w przemyśle

Drukowanie 3D już teraz jest metodą stosowaną przez wiele światowych firm, które zajmują się masowym wytwarzaniem produktów lub części. Ta innowacyjna metoda umożliwia tworzenie wirtualnych magazynów i drukowanie na żądanie. Drukarki 3D można również z łatwością przeprogramować, co nie jest związane z wysokimi kosztami. Profesjonalne drukarki 3D możesz kupić od firmy Prosolutions, działającej w Otwocku, w okolicy miasta Warszawa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *