Debit – wydawnictwo z ofertą adresowaną do różnych grup wiekowych

Wydawnictwo Debit powstało w 1991 roku, lecz dwa lata temu stało się częścią jednego z najpopularniejszych wydawnictw w naszym kraju – Sonia Draga. Debit to jedno z wydawnictw adresujących swoje książki do młodszych czytelników. Na stronie wydawnictwa znajdziemy ciekawą selekcję, która ułatwi nam wybór prezentu dla dziecka i pokaże, czy książka, którą się interesujemy, jest odpowiednia do wieku malucha.

Na stronie wydawnictwa Debit znajdziemy 5 kategorii wiekowych: 0-3 lata, 3-6 lat, 6-9 lat, 9-12 lat oraz 12+. Jest to bardzo pomocna kategoryzacja, gdyż rodzice dzieci niejednokrotnie stają przed kłopotem, jaki stwarzają zakupy przez internet. O ile w księgarni możemy zajrzeć do książki i przekonać się, czy język danej pozycji nadaje się dla naszego dziecka, o tyle w księgarniach internetowych jest to niemożliwe. W ofercie wydawnictwa znajdują się zarówno tradycyjne książki, jak i książeczki dźwiękowe czy kąpielowe.

O wydawnictwie zrobiło się ostatnio głośno za sprawą wydanej 27 września książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” napisanej przez Elenę Favilli i Francescę Cavallo. Tą przepięknie wydaną książką zachwyciły się m.in. Natalia Szostak i Justyna Suchecka, autorki kanału „Krótka Przerwa” prowadzonego na YouTube, a także aktorka Maja Ostaszewska, która pracowała nad audiobookiem. Książka robi furorę nie tylko w świecie dorosłych kobiet, lecz również wśród dorastających dziewczynek, do których jest adresowana. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to bogato ilustrowany zbiór stu historii o kobietach, które żyły lub żyją w naszym świecie. W książce znalazły się m.in. takie nazwiska jak Maria Skłodowska-Curie, Irena Sendlerowa, Frida Kahlo, Virginia Woolf, Hillary Clinton i królowa Elżbieta I. Książkę zilustrowało 60 ilustratorek z całego świata. Dzięki reklamie polskich dziennikarek i artystek książka ma szansę stać się jednym z najczęstszych prezentów zbliżających się świąt, który może skutecznie zastąpić domki dla lalek i akcesoria z postaciami z filmów Disneya.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *