Kask oznacza bezpieczeństwo

Nawet jeden nieostrożny gest lub manewr na motocyklu może skończyć się upadkiem. Dobrych dróg jest coraz więcej, maszyn także przybywa, szybka jazda z pewnością jest kuszącą perspektywą. Dlatego tak ważne jest, by używać wyobraźni i pamiętać o bezpieczeństwie.

Na warunki atmosferyczne czy śliską szosę motocyklista nie ma wpływu, ale na wiele innych aspektów już tak. Choćby na odzież, której używa, a która między innymi chroni przed skutkami ewentualnego upadku. I nie ma znaczenia, czy jeździ się po małej miejscowości, dużym mieście, jak Wrocław, czy po trasie szybkiego ruchu. W każdych warunkach wypadki niestety się zdarzają.

Jaki kask wybrać?

Wyborem koniecznym ze względu na przepisy oraz bezpieczeństwo jest kask. Jeśli idzie o ten element wyposażenia motocyklisty, to asortyment jest bardzo duży. Zresztą, kaski motocyklowe można podzielić na kilka rodzajów. Najbardziej bezpieczne są integralne, które nie posiadają ruchomych czy wyjmowanych elementów. To spójna, integralna bryła, która właśnie dzięki swojej budowie jest najbezpieczniejsza wśród wielu tego typu produktów na rynku.

Na drugim biegunie są kaski otwarte, czyli bez szyby i bez szczęki. Są najmniej bezpieczne, ale wybierają je ci motocykliści, którzy miłują się w spokojnej jeździe miejskiej. Sprawdzają się na przykład latem, ponieważ posiadają znakomitą wentylację, co wynika oczywiście z ich budowy. Gdzieś pomiędzy są jeszcze kaski szczękowe, w których występuje możliwość podnoszenia szczęki. To funkcjonalna opcja, ponieważ można na przykład się napić lub porozmawiać, nie zdejmując kasku.

Zwróć uwagę na detale

W kwestii bezpieczeństwa prawie wszystko jasne. Prawie, ponieważ istotny jest również materiał, z jakiego wykonano taki czy inny model. Bardziej wytrzymałe tworzywa są zdecydowanie bardziej bezpieczne. W odniesieniu do komfortu czy funkcjonalności istotna jest na przykład widoczność. Przed zakupem warto więc przymierzyć kask i sprawdzić, czy rzeczywiście daje komfort w tym zakresie.

Bogata oferta kasków motocyklowych we Wrocławiu tylko u nas.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *