Meloradio zastąpiło Radio Zet Gold – co oferuje nowa rozgłośnia radiowa?

Cztery lata temu pojawiła się stacja Radio Zet Gold, która znalazła rzesze fanów wśród miłośników starych przebojów. 4 września 2017 roku stacja przestała nadawać, a jej miejsce na falach radiowych zajęło Meloradio. Właścicielem Meloradia jest Grupa Eurozet. Co znajdziemy w ramówce nowej rozgłośni radiowej?

Wróżbita Maciej i inne znane nazwiska

Na współpracę z Meloradiem zdecydowali się tacy dziennikarze radiowi jak Andrzej Sołtysik, Małgorzata Kościelniak, Piotr Sworakowski i Jarosław Budnik. W Meloradiu nie zabraknie również audycji słynnego wróżbity Macieja, który współpracował już z Radio Zet Gold. 4 października na antenie Meloradia będziemy mogli również usłyszeć Kayah, która poprowadzi własną audycję o nazwie „Tu i teraz”. Audycji piosenkarki będzie można posłuchać między godziną 18:00 a 20:00.

Jaką muzykę usłyszmy w Meloradiu?

Słuchacze, którzy będą mieli okazję posłuchać muzyki nadawanej przez Meloradio, mogą być mile zaskoczeni – rozgłośnia nadaje utwory z kilku ostatnich dekad. Na antenie Meloradia usłyszymy piosenki zapomniane, które niegdyś były hitami, a w ostatnich czasach zostały zastąpione utworami młodszych artystów. Andrzej Matuszyński, prezes Grupy Eurozet, twierdzi, że Meloradio jest całkowitą nowością na rodzimym rynku, a jej format muzyczny określa jako easy listening, czyli utwory wprawiające w dobry nastrój. Kamil Dąbrowa, redaktor naczelny Meloradia i były dyrektor radiowej Jedynki, tak mówi o charakterze nowej rozgłośni radiowej:

„Chcemy, aby muzyka i program naszej stacji stały się nieodłącznym elementem dnia tych, którzy chcą zwolnić tempo, nabrać dystansu i szukają wytchnienia oraz towarzysza swojej codzienności”.

Twój dzień z Melo

Ramówka Meloradia zapowiada się naprawdę obiecująco. Znajdziemy w niej m.in. poranną audycję „Miłego dnia” (6:30-10:00), którą od poniedziałku do piątku poprowadzi Piotr Sworakowski, następnie do 15:00 możemy słuchać audycji „Twój dzień z Melo”, prowadzonej przez Małgorzatę Kościelniak, a w poniedziałki od 18:00 do 20:00 miłośnicy wróżbity Macieja mogą poznać swoją przyszłość podczas audycji „Melomagia”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *