Poczuj dziecięcą radość, czyli nowa kampania reklamowa E. Wedel

Od niedawna w telewizji i internecie możemy oglądać najnowszą reklamę czekolad Wedel, w której nie pojawia się już kosmita Wargorr reklamujący markę przez ostatnie 2 lata. Skąd pomysł na zmianę i co możemy zobaczyć w najnowszej reklamie czekolad Wedel?

Za wizerunek Wargorra odpowiedzialna była agencja Grandes Kochonos, która stworzyła spoty reklamowe takich słodyczy jak Czekotubka, Ptasie Mleczko i batony Pawełek. Za nowy spot odpowiedzialna jest z kolei agencja PZL, która postanowiła powrócić do korzeni marki Wedel i przywrócić postać chłopca na zebrze, którego właśnie możemy zobaczyć w najnowszym spocie reklamowym.

Akcja nowej reklamy Wedla rozgrywa się na zatłoczonej autostradzie. Jedynym z jej bohaterów jest mężczyzna, który kłóci się z podwładnym przez telefon, twierdząc, że „realizacja ma być zrealizowana i koniec”. W następnym ujęciu biznesmen dostrzega w lusterku zebrę, na której siedzi mały chłopiec ubrany na czerwono. Zebra postanawia porozmawiać z biznesmenem w imieniu chłopca, twierdząc, że „pan jest taki sztywnawy, jakby pan zatracił całą swoją dziecięcą radość”. Zebra zadaje pytanie retoryczne, czy mężczyzna chciałby odzyskać swoją dziecięcą radość i w tym momencie uroczy maluch postanawia „przez dziurę nasypać”, czyli wsypać mnóstwo czekolad Wedel przez szyberdach. Czekolada ma być oczywiście symbolem dziecięcej radości, bo co mogłoby się bardziej kojarzyć z dzieciństwem, niż słodycze? W końcowej scenie chłopiec dostrzega „światełka”, czyli radiowóz policyjny, lecz zebra odmawia pójścia w tamtą stronę, twierdząc, że „oni już mają dziecięcą radość”, co jest nie do końca jasne dla odbiorcy.

Pomijając jednak ostatnią część reklamy, spot jest uroczy, pomysłowy i przemawia do ludzkich emocji. Co więcej, porusza temat współczesnego zapracowanego człowieka, który rzeczywiście zatracił gdzieś dziecięcą radość. Przy pomocy prostych środków, takich jak postać chłopca na zebrze, można skutecznie zachęcić widza do ponownego obejrzenia spotu. Na stronie Chlopiecnazebrze.pl można obejrzeć interaktywną historię tych sympatycznych postaci, które powstały w 1926 roku. Czekamy na świąteczną reklamę czekolad Wedel z chłopcem i zebrą w roli głównej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *