Najpopularniejsi polscy sportowcy drugiej połowy 2017 roku

Każdego roku prezentowane są statystyki, w których możemy przekonać się, jakich rodzimych sportowców Polacy darzą największą sympatią, a których woleliby już więcej nie oglądać. Najnowsze badania zostały opublikowane przez ARC Rynek i Opinia.

Ulubieni sportowcy Polaków – bez zaskoczenia

Od lat nieustającą sympatią Polaków cieszy się były skoczek narciarski Adam Małysz, który wyprzedził nawet obecnego mistrza, Kamila Stocha, znajdującego się na trzecim miejscu rankingu. Drugie miejsce należy do Roberta Lewandowskiego, czyli najpopularniejszego i najbardziej lubianego polskiego piłkarza. Na czwartej pozycji znalazła się biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, a tuż za nią lekkoatletka Anita Włodarczyk, która zamyka wielką piątkę. Na kolejnych lokatach uplasowali się Robert Kubica, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Kuba Błaszczykowski oraz Piotr Żyła. Tak wygląda aktualna lista dziesięciu ulubionych sportowców Polaków.

Kto zamyka listę?

W ostatniej dziesiątce Topu 50 najlepszych sportowców znalazły się kolejne znane nazwiska. Miejsce 41 należy do kolarza Michała Kwiatkowskiego, tuż za nim plasuje się tenisista Łukasz Kubot, dalej jest bokser Artur Szpilka oraz siatkarze Mateusz Mika i Fabian Drzyzga. Miejsca 44 i 45 należą do piłkarzy – Przemysława Tytonia i Łukasza Teodorczyka, a na ostatnich trzech pozycjach znaleźli się tenisista Jerzy Janowicz, piłkarz Maciej Rybus oraz bokser Krzysztof Włodarczyk. Z badań ARC Rynek i Opinia wynika również, że największą irytację Polaków wywołują Jerzy Janowicz, Artur Szpilka oraz Łukasz Teodorczyk. Badanie zostało przeprowadzone w grupie osób w wieku od 15 do 54 lat.

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe w Polsce

Każdy kraj ma swoje ulubione rozgrywki, które śledzi w telewizji i internecie. Nie jest zaskoczeniem, że Polacy najbardziej interesują się piłką nożną, która znalazła się na pierwszym miejscu badania. Srebrny medal należy do skoków narciarskich, natomiast podium zamykają rozgrywki siatkarskie. W dalszej kolejności Polacy wybrali piłkę ręczną, lekkoatletykę, kolarstwo, tenis ziemny, koszykówkę, narciarstwo biegowe i formułę 1.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *